Арда (Кърджали) спечели с категоричното 5:0 срещу Локомотив (Пловдив) като домакин в мач от 20-ия кръг на българския футболен шампионат.

Така тимът от Кърджали се изкачи на шесто място в класирането. Този на Александър Тунчев е с 32 точки и две по-малко от днешния си съперник.

Домакините за втори път разгромиха този съперник на този стадион, след като го победиха с 5:1 през миналата година.

Арда надигра категорично Локомотив през първото полувреме, но стигна само до един гол.

Още в началото Иван Тилев подаде на непокрития в наказателното поле Преслав Боруков, но топката бе неудобна за нападателя и той не успя да стреля. Локомотив отговори със силен и точен удар на Петър Витанов, а до края на първото полувреме Арда доминираше.

В 16-ата минута топката попадна на волето на Боруков и той стреля от около 2 метра право във вратата, но защитник на Локомотив застана на нейния път и спаси гостите. Това обаче не се случи в 26-ата минута, когато ново центриране от ългов удар на Иван Тилев бе засечено от Умас Сако в мрежата на Локо за 1:0.

Скоро след гола Динко Хоркаш отрази опасен удар на Тилев, а в 35-ата минута Арда пропусна ново чисто положение. Боруков овладя топката в наказателното поле и подаде на Светослав Ковачев, който стреля към горния ляв ъгъл и Хоркаш отново спаси. В последвалото центриране от корнер вратарят на Локо отрази и бомбен шут на Радослав Цонев извън наказателното поле.

Играта на Локо вбеси Александър Томаш и треньорът на гостите направи цели четири промени на почивката. Това не даде желания от него резултат и Боруков увенча добрата си игра с гол в 51-та минута, когато се откъсна сам зад защитата и стреля покрай Хоркаш.

Арда направи следващото положение още в следващата атака. Абубакар Тунгара, който даде асистенцията на Боруков, бе съборен в наказателното поле от Хоркаш и главният съдия Красен Георгиев отсъди дузпа. Тя бе изпълнена точно от Радослав Цонев за 3:0.

Резервата Ласана Ндиайе отбеляза в 79-ата минута четвъртото попадение за Арда, останал очи в очи с Хоркаш. Той се разписа още веднъж в добавеното време и оформи крайното 5:0 в полза на домакините от Кърджали.