Арда (Кърджали) победи Ботев (Пловдив) като гост в първия мач от рестарта на елитното ни футболно първенство. Футболистите на Николай Киров спечелиха на базата в “Коматево” с 2:0 и така удължиха впечатляващата си серия без загуба, която се простира в десет шампионатни мача.

“Канарчетата” пък са на другия полюс и не са побеждавали вече седем поредни кръга.

Бразилецът Жуниньо изведе кърджалии напред още в 12-ата минута, когато разигра двойно подаване със Спас Делев пред вратата на домакините и вкара от няколко метра за 1:0. Домакините разчитаха предимно на изстрели от дистанция и не успяваха да застрашат особено много Иван Караджов. В последната минута на първото полувреме Арда удари и греда след шут на Деян Лозев.

Арда стигна до втори гол в 53-ата минута, като отново замесени бяха Делев и Жуниньо. Те пресираха защитата на пловдивчани, Делев отне сравнително лесно топката, която се озова в Жуниньо, а той удвои с изстрел от границата на наказателното поле.

След втория гол на гостите Ботев се активизира и започна да напада по-устремено, но в действията на играчите на новия треньор Азрудин Валентич нямаше кой знае колко креативност. Делев пропусна окончателно да реши всичко, след като бе изведен сам срещу Георги Аргилашки, но изигра ситуацията крайно несериозно.

Арда е на четвърто място с 32 точки, докато Ботев е на дванадесета позиция с 14.