Приятната изненада в Първа лига през сезона - Арда, продължава със страхотното си представяне, като се изкачи до третото място в класирането след драматичен успех с 3:2 срещу Ботев (Враца) у дома.

Двата тима изиграха страхотен двубой, който играчите на Арда мислеха, че са спечелели, докато уверено водеха с 2:0, а и имаха човек повече на терена. Ботев обаче показа страхотен дух и успя да изравни, но пет минути преди края опитният Спас Делев подари успеха на Арда.

Този успех праща врачани поне временно на третото място, на точка зад ЦСКА и точка пред Локомотив (Пловдив), но и двата тима имат мачове по-късно днес.

Арда също така се намира в страхотна серия от 11 поредни мача без поражение. Всъщност кърджалийци са губили само веднъж за 18-те кръга от началото на сезона.

Днес всичко се развиваше абсолютно по техния план в продъжление на 70 минути, а главната заслуга бе на противниковия играч Аласан Н'Диайе.

Бранителят на Ботев имаше кошмарни 35 минути на терена, в които изглеждаше тотално неадекватен, сякаш за първи път играе професионален футбол.

Той сбърка фатално за двата гола на домакините, изкара си и два глупави жълти картона, за да бъде изгонен от терена.

Още в третата минута той подари топакта на Жуниньо, който напредна и сам срещу вратаря изведе Арда напред.

След 30 минути игра Н'Диайе извърши глупав фаул за жълт картон, а при центрирането изпусна Пламен Крумов, който с глава удвои за Арда. Пет минути по-късно Н'Диайе извърши пореден глупав фаул, което сложи край на ужасното му участие в мача.

И предвид тоталното си игрово надмощие и човека повече на терена, играчите на Арда определено се успокоиха през втората част.

Поводи за особени притеснения на пръв поглед нямаше, защото Ботев не създаваше опасни атаки и сякаш мачът се доиграваше.

Груба грешка в центъра на терена в 75-ата минута обаче обърка всичко. След нея се стигна до контраатака, а Дани Генов намали резултата.

Това вдъхни импулс в играта на Ботев и врачани хвърлиха всички сили в атака, като в 82-ата минута резултатът вече бе изравнен.жДани Генов получи топката от тъч и отлично я върна към Чавдар Ивайлов, който направи резултата 2:2.

Това обаче не бе всичко, защото на свой ред Арда тръгна в атака, за да си върне обратно преднината и трите точки, които сякаш се изплъзваха.

Така дойде мигът на Спас Делев. Той получи центриране от Тилев, спря си топката на гърди и с хубав удар донесе победата и третото място на Арда.