Първата победа на Арда (Кърджали) в родния елит този сезон стана факт днес, докато новаците от ЦСКА 1948 ще трябва да почакат още, за да вземат дебютния си успех. Тимът на треньора Николай Киров спечели с 2:0 гостуването си в столицата и удължи серията си без поражение през сезон 2020/2021 до три последователни двубоя.

Домакините пък загубиха за първи път през сезона, след като подобно на днешния си съперник бяха записали две равенства в първите си два мача. Преди днешната среща те получиха титлата и медалите, които спечелиха във Втора лига през миналия сезон, но след края на двубоя въобще не им беше до купон.

Играчите на Арда изглежда се чувстваха доста комфортно на националния стадион и действаха уверено, за да поведат след по-малко от четвърт час игра. Спас Делев вкара за 1:0 в 14-ата минута, след като пресата на гостите доведе до отнета топка, а Иван Коконов чудесно прехвърли защитата, за да асистира на голмайстора.

Параболичен удар от разстояние на Денислав Александров в 33-ата минута бе първата по-опасна възможност за домакините, но Симеонов успя да спаси.

Три минути преди почивката пред Светослав Ковачев се откри добър шанс, след като защитата в червено за пореден път показа липса на синхрон. Младият нападател размина безпроблемно двама противници, но стреля встрани от вратата.

Вратарят на Арда показа качествата си и рано през второто полувреме, когато отби хубав шут на Серкан Юсеин.

В 58-ата минута Емил Мартинов намери перфектно в коридор Матеус Леони, който нахлу в наказателното поле, а топката отскочи и се озова във въздуха, откъдето Иван Коконов я изстреля право в мрежата със задна ножица.

"Сините" продължиха да играят със самочувствие и да предизвикват грешки в защитната линия на съперника, като именно след такава Спас Делев отмъкна топката и напредна, но стреля в обсега на Наумов.

Мартин Камбуров се размина с попадение в 71-ата минута, когато при центриране от десния фланг показа доброто си пласиране и стреля с глава, но топката се отби в лявата греда.