Арда и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в Кърджали в отложен мач от българския футболен шампионат.

Домакините бяха на няколко секунди от първа победа над столичния в исторически план, но късен гол на Жорди Кайседо донесе точката за гостите.

ЦСКА на второто място с 37 точки, на пе от лидера Лудогорец. Двата претендента за титлата имат отложен мач помежду си след четири дни, който може да даде много отговори. Тимът на Стойчо Младенов щеше да е само на три точки от лидера при победа днес, но вече няма никакви шансове да го достигне преди края на есенния дял.

Тимът на Славко Матич играе силно на своя стадион през сезона и това му носи девето място с 22 точки, на четири от топ 6. Головете за Арда реализираха Тонислав Йорданов от дузпа и Иван Коконов, а за "червените" на два пъти бе точен Кайседо, който вече има 12 гола в първенството.

Мачът бе по-специален за вратаря на домакините Иван Караджов, който получи плакет за своя мач №100 в професионалния футбол с Арда.

Първата интересна ситуация в мача бе пред вратата на кърджалийци. Жорди Кайседо бе изведен зад защитата и опита от много далечна дистанция да преодолее вратаря, но за негов лош късмет топката срещна напречната греда. Много красиво изпълнение.

В 28-ата минута Арда получи правото да изпълни дузпа. Спас Делев направи страхотен индивидуален пробив, в който мина и покрай вратаря преди да бъде спран с протегнат крак от Юрген Матай. Остана съмнение дали защитникът не игра с топката в ситуацията и дали нямаше засада на Делев при паса към него. Томислав Йорданов застана зад бялата точка и бе точен за 1:0.

В края на полувремето се случиха няколко интересни ситуации. Илия Юруков от домакините отправи много опасен удар от дистанция, но вратарят Димитър Евтимов се намеси подобаващо.

В продължението ЦСКА успя да изравни. Хамза Чатакович центрира от фаул и Жорди Кайседо засече успешно с глава, за да вкара 11-ия си гол през сезона - 1:1.

Малко след това удар на Карло Мухар беше спасен от Иван Караджов, като това бе последното действие за полувремето.

Второто полувреме започна по перфектен начин за домакините. В 55-ата минута Иван Коконов се възползва от грешка на Тибо Вион и вкара с фантастичен удар от границата на наказателното поле. Великолепното попадение даде отново аванс на Арда.

Тимът от Кърджали продължи да е по-активен и в 67-ата минута Спас Делев имаше страхотна възможност да вкара още един гол, но пропусна. Малко след това и Иван Коконов стреля покрай вратата след остро центриране от левия фланг.

В 72-ата минута ЦСКА направи добра атака, при която два удара на Яник Вилдсхут бяха блокирани, а след това опит на Мухар мина покрай вратата. Арда се защитаваше умело.

До края на мача обаче опасните атаки не бяха само пред вратата на домакините. Арда имаше своите шансове да затвори мача, но продължи да стреля неточно.

В продължението на срещата напрежението пред Караджов се увеличи заради пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Жеферсон центрира и отново Жорди Кайседо бе над всички, за да изравни резултата в 91-ата минута.