Етър и Арда завършиха при равен резултат - 1:1 в първата среща от съботната програма на Първа лига. И двата гола на стадион "Ивайло" във Велико Търново дойдоха през второто полувреме, като домакините продължават да търсят първи успех на собствен терен от ноември насам, а съперниците им нямат победа вече пет кръга.

Играчите на Арда бяха една идея по-активни от съперника през първото полувреме и стигнаха до гол, който обаче бе отменен. Стойчо Атанасов центрира в 26-ата минута, Радослав Кирилов отклони топката към Зоран Гаич и той отбеляза, но попадениете не бе зачетено заради засада.

По-рано гостите имаха и претенции за дузпа, каквато не бе отсъдена.

Най-добрата възможност за Етър до почивката се откри пред Тонислав Йорданов - той стреля от воле, но малко над пазената от Иван Караджов врата.

Йорданов се реваншира малко след началото на второто полувреме и откри резултата. Нападателят бе на отлична позиция в наказателното поле след центриране от корнер, шутира силно с десния крак и вкара за 1:0 в 54-ата минута.

Христо Иванов попречи на Арда да изравни с впечатляващо спасяване с крак в 72-ата минута. Радослав Василев стреля от непосредствена близост след хубав пас на резервата Емил Мартинов, но до гол отново не се стигна.

В 88-ата минута Иванов увисна при центриране отляво, топката се озова в Светослав Ковачев и той изравни - 1:1. В предишната атака на домакините Дино Мартинович пропусна възможност да вкара втори гол за Етър и да реши всичко, а това се оказа ключово.

И двата отбора са без шансове за първата шестица - Етър е на десета позиция с 24 точки, а Арда на девета с 29.