Арда и Берое завършиха наравно 1:1 в много интересен мач от 11-ия кръг на efbet Лига.

Двете попадения паднаха през второто полувреме, като първо старозагорци поведоха с гол на Хуан Карлос Пинеда в 61-ата минута, а в 80-ата Тонислав Йорданов вкара едно от най-красивите попадения през сезона.

Арда на Александър Тунчев се спаси от загубата, но прекъсна перфектната си серия у дома, като до момента имаше четири поредни победи там през сезона. Берое, който уволни треньора Хосе Луис Ачиари, беше воден днес от асистента му Алехандро Сагера, а новият наставник Хосу Урибе изгледа мача от трибуните.

Равенството качва Арда на шестата позиция с 15 точки, а Берое е осми с една по-малко.

Първото полувреме днес не предложи почти никакви интересни ситуации с изключение на един удар с глава на Феликс Ебоа Ебоа, спасен великолепно от вратаря Артур Мота.

През втората част феновете по трибуните видяха много повече динамика и голови положения. Берое откри резултата в 61-ата минута с далечен удар на Хуанка Пинеда, при който Анатолий Господинов не направи добра намеса и беше изненадан.

Резултатът бе изравнен в 80-ата минута с великолепен гол. Тонислав Йорданов изпълни пряк свободен удар, топката се върна при него, той си я вдигна и стреля от воле оставяйки без шансове Мота за 1:1.

До края на мача и двата тима имаха по един златен шанс да стигнат до победата. Първо резервата Стефан Статев бе намерен сам на далечната греда и стреля встрани, а на другата врата Господинов направи двойно спасяване след отклонена топка от Пинеда след корнер и добавка на Хуан Саломони.