Във вторник светът се възхити на Байерн, вкарал 7 гола насред Лондон на финалиста в Шампионската лига Тотнъм.

Днес обаче баварците разочароваха, допускайки сензационна загуба от Хофенхайм с 1:2 у дома.

В големи части от мача немският шампион играеше лежерно, без нужната острота, което доведе до първо поражение на "Алианц Арена" от този противник.

Първото полувреме завърши без голове, но в началото на второто , Хофенхайм ликуваше.

Руди открадна топката в средата на терена и постави начало на атака, завършила с гол на арменеца Саргис Адамнян.

Голът събуди Байерн, който заигра по-агресивно и стигна до изравнителен гол в 73-ата минута.

Голмайсторът бе до болка познат - Робърт Левандовски, но радостта в "червено" не бе дълга.

Когато феновете на баварците очакваха пълния обрат, гостите удариха за втори път.

Отново Адамян смълча "Алианц Арена", а голът му се оказа и победен.

Грешката на Байерн обаче не се оказа фатална, защото по същото време Лайпциг завърши наравно 1:1 като гост на Байер (Леверкузен), а Борусия (Дортмунд) направи 2:2 с Фрайбург.

Така след 7 кръга, 4 тима са начело с 14 точки, два с 13 и два с 12, като първенството обещава да е доста интересено.

Още днес Шалке може да излезе на върха, утре пък това може да стори Борусия (Мьонхенгладбах).