Рома постигна важна победа с 3:1 при гостуването си на Дженоа в среща от седмия кръг на Серия "А".

Така "вълците" задминаха Ювентус за третото място в класирането, а в герой за отбора се превърна арменеца Хенрих Мхитарян, който отбеляза първия си хеттрик с екипа на столичани.

Рома откри резултата в продължението на първата част, когато Мхитарян реализира с глава след центриране от корнер на Джордан Верету.

В 50-ата минута Дженоа успя да изравни. Марко Пяца бе изведен зад защитата от Джанлука Скамача и не сгреши за 1:1 сам срещу Пау Лопес.

В 66-ата минута Мхитарян върна аванса на гостите след много находчиво подаване на Бруно Перес.

Крайното 3:1 бе оформено от арменеца в 85-ата минута със страхотен удар от воле след центриране на бившия играч на Челси Педро.

Рома остава без загуба от първия кръг в шампионата, когато допусна служебно поражение срещу Верона. Дженоа е в зоната на изпадащите с пет точки.