Менижърът на Ливърпул Арне Слот направи любопитен коментар след победата с 3:1 срещу Милан.

Мърсисайдци спечелиха убедително на "Сан Сиро" с 3:1 на старта в Шампионската лига, а мачът съвпадна с 46-ия рожден ден на спеца.

Нидерланддецът обаче даде да се разбере, че мачът е бил по-важен от личния му празник и за миг не съжалява, че не е успял да празнува със семейството си.

"Обикновено човек празнува рождения си ден със семейството и приятелите си, но това бе една добра алтернатива. Милан е специален съперник както за хората в Ливърпул, така и за тези в Нидерландия. Щастлив съм по начина, по който обърнахме мача. Още в петата минута изоставахме, а след загубата с 0:1 от Нотингам Форест това ни тежеше. Срещу тях имахме осем корнера и не вкарахме нито веднъж, но днес точно статичните положения ни донесоха успеха. Хубаво е да видиш, че нещо, над което е работено толкова, носи резултат.

С топка в крака се чувствахме комфортно, но от игра стигнахме само до удар в гредата, така че се нуждаехме от тези статични положения. В първите минути на мача губехме лесно топката и това даде възможност на Милан да направи опасни контраатаки. След това подобрихме контрола и за нашата врата нямаше повече такива опасности", обясни Слот.

Добрата новина за мениджъра на мърсисайдци е, че успя да ротира добре състава и да даде почивка на част от титулярите, които бяха сменени веднага след третия гол в средата на втората част.