Сезонът на Арсенал върви от лошо към катастрофално представяне, след като Бърнли нанесе четвърта поредна домакинска загуба на гранда от Лондон - 1:0.

За да е още по-конфузно случващото се, съдбата също си играе с "артилеристите". Не стига, че техният капитан и основен голмайстор Пиер-Емерик Обамеянг не вкарва голове (2 за сезона дотук), а именно негов автогол фиксира поражението. Нападателят от Габон опита да изчисти топката с глава след корнер, но я прати над вратаря Бернд Лено в мрежата на своя тим.

Около 2000 завърнали се по трибуните фенове освиркаха Арсенал в края, а мнозина напуснаха местата си далеч по-рано. Те видяха как Гранит Джака, обичайно непредвидим и ненадежден, остави отбора си с човек по-малко по особено глупав начин. Той сграбчи за гърлото Ашли Уестууд от гостите и реферът Греъм Скот нямаше избор - директен червен картон.

После дойде и автоголът, след който Арсенал бе вече на ръба на нокаута. "Заслужихме си освиркванията, хората искат да видят много повече от нас", призна мениджърът на домакините Микел Артета.

Тимът му записа най-лошия старт на сезон от 1974-75 г. и има само 13 точки от 12 мача. Те отреждат на лондонския отбор 15-о място и е само на 4 над зоната на изпадащите.

Постът на Артета също за първи път е поставен под въпрос, макар клубът да е уверен, че това е човекът да изведе Арсенал от кризата. Испанецът спечели два трофея в първите си 9 месеца, но новият сезон се превръща в кошмар.

Четири поредни домакински загуби Арсенал не е имал от 61 години в първенството. Тимът на Артета не е вкарвал гол от игра вече 12 часа и 32 минути. А активът им от общо 10 попадения за тези 12 мача е най-лошият на клуба в елита на Англия от 39 години. При условие, че на старта отбелязаха три в първия мач срещу Фулъм.

В другия късен неделен мач Лестър набързо отказа от всякакви амбиции гостуващия Брайтън - 3:0, фиксирано още до почивката. Джейми Варди вкара и даде две асистенции на Джеймс Мадисън за успеха.

Така на върха в Англия е изключително интересно:

Тотнъм и Ливърпул имат по 25 точки (по-добра голова разлика за тима на Моуриньо), а в сряда се срещат на "Анфийлд". С 24 трети е Лестър, четвъртият Саутхемптън има 23, Челси е с 22, а три отбора - Уест Хем, Евертън и Манчестър Юнайтед, имат по 20.