Вицешампионът на Висшата лига Арсенал започна с победа новия сезон, като надделя с 2:1 над Нотингам Форест на своя "Емирейтс".

Срещата в Лондон започна с половин час закъснение заради проблеми с машините за билети на стадиона, като по време на предварително зададения начален час се получи голямо струпване на фенове.

Отборът на Микел Артета доминираше почти изцяло в срещата, но първата истинска възможност за гол бе пред гостите. В 11-ата минута Бренан Джонсън се озова сам срещу вратаря и стреля неточно.

Арсенал постепенно натисна и откри резултата в 26-ата минута. Габриел Мартинели направи страхотни отигравания между двама защитници, като подаде топката с пета на Еди Нкетия, за да може след това юношата на тима също между няколко футболисти да стреля точно за 1:0.

Голът на успокоението за Арсенал дойде в 32-ата минута след супер изпълнение на Букайо Сака от дистанция за 2:0.

През втората част домакините продължиха да доминират, а в 76-ата минута новото попълнение Деклан Райс нацели видя как негов удар среща страничната греда след спасяване на вратаря.

Изглеждаше, че тимът на Артета контролира срещата, но бе наказа на контраатака в 82-ата минута. Тя завърши с пробив на резервата Антъни Еланга, който даде асистенция на нигериеца Тайо Айони, който вкара на "артилеристите" във втори пореден мач.

След това съдията даде 7-минутно продължение, но Нотингам не успя да стигне до изравнителен гол.