Арсенал се превърна във втория полуфиналист в турнира за Купата на Англия, след трудна победа с 2:1 при гостуването си на Шефийлд Юнайтед.

Хората на Микел Артета стигнаха до успеха с гол в 92-ата минута на Дани Себайос, след като мигове преди това допуснаха изравняване на резултата. Така се присъеидиниха към Манчестър Юнайтед, който вчера отстрани Норич.

Арсенал в пореден мач допусна множество грешки в защита, които този път не бяха наказани. Две попадения на домакините правилно бяха отменени.

"Остриетата" упражниха ранен домакински натиск и изглеждаше, че откриват резултата още преди деветата минута. След центриране от корнер Оливър Макбърни отклони топката с глава и на гол линията Лундстром я добута във вратата, но правилно попадението бе отменено с ВАР заради засада.

В 23-ата минута "артилеристите" получиха правото да изпълнят дузпа, когато Крис Башам събори Александър Лаказет в наказателното поле. От бялата точка Никоал Пепе бе точен за 1:0.

Минути по-късно французинът бе близо до втори гол, но ударът му по земя бе спасен от Дийн Хендерсън. До края на полувремето Арсенал продължи да е по-активния отбор и отправи няколко удара, но неточни.

През второто полувреме още един гол на Шефийлд беше правилно отменен заради засада. Негов автор щеше да бе Джон Игън.

"Остриетата" стремглаво търсеха изравняването и стигнаха до него три минути преди края на редовното време. След дълъг тъч се получи разбъркване при което Колашинац изчисти топката в съотборника си Мустафи. Тя се озова в Макголдрик, който от непосредствена близост реализира.

В последната минута Били Шарп принуди Емилиано Мартинес да прави важно спасяване, което остави и шансовете на Арсенал за краен успех.

Така в 92-ата минута "артилеристите" шокираха своя съперник с попадение на Дани Себайос. Испанецът спринтира, финтира бранител и с удар от малък ъгъл преодоля Хендерсън.

Така Арсенал ще преследва четвърти трофей в турнира в последните седем години.