Арсенал и Тотнъм завършиха наравно 2:2 в дербито на Северен Лондон в четвъртия кръг на Висшата лига.

"Шпорите" водеха с 2:0 на "Емирейтс", но допуснаха изравняване на резултата, най-вече заради атомното нападение на "артилеристите" през този сезон.

Резултатът бе открит още в 10-ата минута, след като удар на Ерик Ламела бе отразен от Берндт Лено, но при добавката Кристиан Ериксен не сгреши.

В 38-ата минута Хари Уинкс се измъкна отлично отляво и пусна пас в наказателното поле, където Сон бе фаулиран от Гранит Джака и съдия Мартин Аткинсън не се поколеба и отсъди дузпа. Хари Кейн не остави шансове на Лено - 0:2.

В първата минута от добавеното време Лаказет се разходи между защитниците на Тотнъм и с мощен удар намали резултата.

Футболистите на Унай Емери започнаха силно след почивката и още в 46-ата минута Лаказет отправи удар с глава, но Лорис спаси. Десет минути след това удар на Гендузи в левия ъгъл бе отразен невероятно от френския вратар.

Тотнъм отговори с греда след силен шут на Хари Кейн в 59-ата минута, който получи извеждащ пас от Сон. В 68-ата минута силен удар на Дани Себайос бе избит с една ръка от Лорис.

В 71-ата минута Обемаянг прати топката в мрежата след отлична работа на Гендузи. В 79-ата минута топката отново бе в мрежата на Тотнъм, като този път точен бе Сократис, но попадението бе отменено след консултация с ВАР, който показа, че Колашинац е бил в засада.

В друг голов спектакъл по-рано Евертън измъкна победата с Уувлърхямптън след 3:2 на "Гудисън парк".