Арсенал претърпя втора поредна загуба като гост в елиминациите на Лига Европа, след като бе отнесен с 1:3 от Рен във Франция.

"Артилеристите" ще трябва да заличават още по-тежък пасив от този, който преглътнаха срещу БАТЕ Борисов в 1/8-финалите (0:1).

Червен картон на Сократис при 1:0 за Арсенал преобърна с главата надолу двубоя и Рен, който е десети във Франция се възползва напълно, за да направи значим обрат.

Унай Емери излезе с титулярен състав, който на теория не трябваше да има проблеми да вземе позитивен резултат. Месут Йозил бе сред стартовите 11, а около него играха Мхитарян, Айоби и Обамеянг.

Още в четвъртата минута "артилеристите" поведоха. Между трима защитници Алекс Айоби отправи много техничен удар от малък ъгъл, който срещна страничната греда и се озова във вратата. Много класно изпълнение и 1:0.

В 30-та минута Мустафи направи голям пропуск, а 10 минути по-късно Сократис получи втори жълт картон за нарушение пред наказателното поле. Това се оказа ключов момент в двубоя.

След последвалия пряк свободен удар Бенжамен Буриго отправи снаряд, който не остави шанс на Петър Чех - 1:1.

През втората част с човек повече французите взеха изцяло диригентската палка в двубоя и направиха няколко пропуски.

В 65-та минута след центриране отдясно Начо Монреал посегна с коляно и си вкара автогол, за да се оформи пълния обрат.

Две минути преди края на редовното време Исмаила Сар оформи крайното 3:1 след точен удар с глава.