Арсенал победи Манчестър Юнайтед с 2:0 на "Емирейтс" в дербито на 25-ия кръг на Висшата лига и измести съперника си от топ 4.

Директният сблъсък за място на така желаната от двата отбора позиция бе интересен и се реши от ключови ситуации.

В самото начало на мача Ромелу Лукаку направи непростим пропуск, след като получи центриране от перфектна позиция прати топката в горната греда.

Гранит Джака вкара откриващия гол още в 12-та минута, когато негов далечен удар хвана неподготвен Давид Де Хея, който направи крачка в грешна посока и допусна топката да влети във вратата му.

След попадението удар на Фред от гостите срещна страничната греда, а по-късно Ромелу Лукаку направи нов голям пропуск сам срещу Бернд Лено.

В 68-та минута Арсенал получи много спорна дузпа, след като Александър Лаказет падна при допир с Фред. Зад бялата точка застана Пиер-Емерик Обамянг, който наскоро изпусна дузпа, но този път бе безупречен - 2:0.

До края на двубоя "артилеристите" успяха да вземат топката в свое владение, а Юнайтед продължаваше да разчита на контраатаки, както го прави традиционно на "Емирейтс".

Това бе едва втора загуба за Оле Гунар Солскяр като временен мениджър на "червените дяволи" и тя прекъсна серията му от девет поредни победи като гост във всички турнири.

Юнайтед за последно загуби във Висшата лига под ръководството на Жозе Моуриньо - поражението от Ливърпул с 1:3, което му коства работата.

Арсенал взе много важна победа от психологическа гледна точка, която освен всичко ще даде импулс за предстоящото домакинство на Рен в осминафиналите на Лига Европа, в което тимът на Унай Емери трябва да заличава два гола пасив.