Висшата лига официално се завърна, а сезон 2020/21 г. започна с победа на Арсенал в лондонско дерби.

"Артилеристите" откриха кампанията, както завършиха последната - с победи и убедително представяне. Те се справиха при гостуването на новака Фулъм и постигнаха успех с 3:0, като мениджърът Микел Артета може да е много доволен.

Страхотно представяне направиха новите бразилски попълнения - крилото Вилиан и централният защитник Габриел Магаляеш. Първият се отчете с две асистенции, а вторият вкара гол още в дебюта си. Лаказет и Обамеянг също вкараха по веднъж.

Мачът на празния "Крейвън Котидж" започна на високо темпо и Арсенал откри още в осмата минута. Обамеянг свърши добра работа на левия фланг, а след това центрира. Стигна се до удар на Вилиан, който бе спасен, но при добавката Лаказет не сгреши за 1:0.

"Артилеристите" продължиха да играят силно, макар че Бернд Лено също трябваше да прави няколко намеси. В 27-ата минута гостите се разминаха с втори гол, когато от пряк свободен удар Вилиан нацели страничната греда.

В 49-ата минута Арсенал реши всичко с изцяло бразиски гол на новите попълнения. Вилиан центрира от корнер и защитникът Габриел Магаляеш засече с глава от близка дистанция, за да направи 2:0.

Мачът нямаше как да мине и без гол на Обамеянг. В 57-ата минута нападателят завърши перфектно хубава атака, като и този път асистенцията бе на Вилиан.

Скот Паркър направи промени в състава си, които съживиха отбора му в атака, но сякаш това дойде твърде късно.

Така новаците се сблъскаха бързо с реалността на Висшата лига и в следващия кръг ще търсят победа над друг новак в лицето на Лийдс. Арсенал го чака още едно лондонско дерби - домакинство на Уест Хям.