Кристъл Палас шокира Арсенал в лондонското дерби от от 30-ия кръг на английската Висша лига и го победи с 3:0 на своя "Селхърст парк".

Играчите, водени от бившия капитан на "артилеристите" Патрик Виейра, доминираха в двубоя и впечатлиха своите фенове с още една запомняща се победи. През този сезон Палас взе и скалпа на Тотнъм със същия резултат на този стадион, а освен това постигна равенство срещу шампиона Манчестър Сити.

Арсенал на Микел Артета игра неузнаваемо слабо предвид формата си в пролетния дял на шампионата, която включваше само две загуби - срещу Сити и Ливърпул. Потвърди се обаче тенденцията "топчиите" да се затрудняват срещу Палас, като в последните осем мача имат едва една победа.

Първият гол за "орлите" падна в 16-ата минута, когато след центриране от фаул Йоаким Андерсен отклони с глава към Жан-Филип Матета и по същия начин французинът прати топката във вратата.

Само осем минути по-късно Арсенал вече изоставаше с два гола. Андерсен направи втората си асистенция, извеждайки Джордан Аю и опитният нападател направи две перфектни докосвания, за да преодолее Аарън Рамсдейл.

Резултатът стана класически в 74-ата минута след точно изпълнена дузпа на Вилфред Заха. Тя бе отсъдена след страхотни негови индивидуални действия и нарушение на Мартин Йодегор.

Загубата за Арсенал означава, че тимът остава с 54 точки на петото място, колкото има и четвъртият Тотнъм, но с по-добра голова разлика. "Артилеристите" са с изигран мач по-малко и все още са фаворит за мястото в топ 4, но нищо още не е ясно.

Триумфът на Палас прати тимa на деветата позиция с 37 точки, колкото има и десетият Лестър.