Арсенал се върна на пътя на победите с разгромно 5:0 у дома срещу Кристъл Палас.

И така презареди настроението у играчи и фенове, след като тимът определено мина през миникриза - една победа в предходните шест мача във всички турнири.

Двете поредни поражения в първенството от Уест Хем и Фулъм свалиха отбора от върха във Висшата лига.

Два гола преди почивката дадоха на гостите да разберат, че няма на какво да се надяват днес на "Емиратс".

Защитникът Габриел Магаляеш вкара с глава след корнер, а после вратарят на гостите Дийн Хендерсън си отбеляза автогол, пак след ъглов удар.

След почивката Леандро Трусар реализира след контраатака за 3:0, а до края Арсенал се забавляваше.

В добавеното време два пъти в рамките на секунди се разписа и Габриел Мартинели.

С победата отборът на Микел Артета е трети с 43 точки.

Толкова имат още Манчестър Сити и Астън Вила, а лидерът Ливърпул е с 45 (и мач по-малко от Арсенал).

В неделя "червените" на Юрген Клоп гостуват на Борнемут.