Арсенал спечели лондонското дерби с Кристъл Палас с 4:1 на "Емирейтс Стейдиъм" в мач от 28-ия кръг на Висшата лига.

Шестата поредна победа за тима на Микел Артета в шампионата му носи актив от 69 точки, което е с осем повече от другия претендент за титлата Манчестър Сити.

"Артилеристите" ще задържат тази разлика в паузата за националните отбори, тъй като "гражданите" днес имат ангажимент в турнира за Купата и мачът им с Уест Хям е отложен.

Две попадения днес за домакините вкара Букайо Сака, а по едно добавиха Габриел Мартинели и Гранит Джака. За "орлите", които са без постоянен треньор след уволнението на Патрик Виейра, точен бе Джефри Шлуп.

Арсенал поведе в 28-ата минута, когато Букайо Сака подаде към Габриел Мартинели, а бразилецът с бърз финт преодоля защитник преди да стреля точно по диагонала.

Вторият гол за "артилеристите" в 43-ата минута реализира самият Сака, който не спря да натиска по десния фланг. Английският национал направи двойно подаване с Бен Уайт преди да стреля по земя, като топката мина под плонжа на защитник и вратаря - 2:0.

В 55-ата минута Арсенал направи много хубава атака, при която Леандро Тросар изведе Гранит Джака, а швейцарецът под натиска на бранител прати топката във вратата, за да отбележи във втори пореден мач след този срещу Спортинг.

В 63-ата минута Палас върна един гол след разбъркване в наказателното поле, при което най-съобразителен бе Джефри Шлуп с удар от близка дистанция - 1:3.

Домакините обаче си върнаха аванса от три гола в 75-ата минута. Киърън Тиърни подаде на Сака, който от границата на наказателното поле реализира второто си попадение в мача.