Арсенал победи при гостуването си на Кардиф с 3:2 в много любопитен двубой от четвъртия кръг на Висшата лига.

Хората на Унай Емери трябваше на три пъти да повеждат в резултата, за да се поздравят с успеха. Показаха много добра ефективност в атака, но и проблеми в отбраната, които имаха и под ръководството на Арсен Венгер.

Унай Емери изненада с много офанзивен състав като пусна двамата си основни нападатели титуляри и върна Месут Йозил в стартовата единайсеторка.

"Артилеристите" повеждаха с голове на Шкодран Мустафи от корнер (12') и Пиер-Емерик Обамеянг с красив фалцов удар (62'), но уелсците изравняваха с първия гол за клуба на Камара Виктор Камараса (45') и Даниел Уорд (70').

Бомбен шут на Александър Лаказет в 81-а минута доведе до победния гол и втори успех за лондончани в шампионата. Асистенцията бе на новото попълнение Лукас Торейра.