Арсенал се класира за елиминационната фаза в Лига Европа след 0:0 на "Емирейтс" срещу португалския Спортинг.

"Артилеристите" събраха 10 точки и могат спокойно да мислят само за мачовете във Висшата лига, но сега мислите им са и с нападателя Дани Уелбек.

Бившият играч на Манчестър Юнайтед получи ужасяваща контузия на глезена, който се обърна, а кадрите от ситуацията са меко казано неприятни. Остават съмненията за сериозна фрактура.

Това се случи в 30-а минута и домакините загубиха каквото и да е настроение до края на двубоя. А и експерименталният състав на Унай Емери затрудни още повече търсенето на победа.

Наставникът даде почивка на почти всичките си титуляри, като само Сократис, Рамзи и Мхитарян започнаха двубоя.

В началото на втората част влезлият като резерва Обамеянг удари греда, а в края на редовното време Жереми Матио от гостите бе изгонен за фаул като последен в защитата срещу габонеца.

Спортинг остава със седем точки на второто място, а Ворскла (Полтава) и Карабах са с по три пункта.