Арсенал постигна поредната си победа във Висшата лига, като разгроми дънната риба Шефийлд Юнайдес 6:0 и то като гост.

"Артилеристите" на Микел Артета вкараха пет гола още през първото полувреме и още един през второто за седми пореден успех, който им носи актив от 61 точки. Те продължават да са трети, изоставайки с точка от втория Манчестър Сити и с две от лидера Ливърпул.

Тазвечершният мач беше гронза гледка и не направи особено добра реклама за Висшата лига и най-вече за състоянието на "остриетата" от Шефийлд.

Тяхната защита, която през февруари допусна загуби с по 5:0 от Астън Вила и Брайтън, отново показа защо се е запътила към Чемпиъншип и защо няма шансове за оцеляване. Тимът на Крис Уайлдър е последен с 13 точки, колкото има и предпоследният Бърнли.

Още в първите секунди Букайо Сака удари греда, а добавка на Габриел Мартинели беше спасена от вратаря.

Логичното обаче се случи в петата минута, когато Деклан Райс подаде на Мартин Йодегор и капитанът от лесна позиция откри резултата.

В 13-ата минута Букайо Сака направи остро центриране, а Джейдън Богъл си отбеляза автогол.

Класическото 3:0 стана още в 15-ата минута. Габриел Мартинели се разписа след подаване на Якуб Кивиор.

Четвъртият гол падна в 25-ата минута, като Кай Хаверц отправи хубав диагонален удар по земя.

Деклан Райс също се записа сред голмайсторите в 39-ата минута, като се възползва от върната топка на Сака - 5:0.

Последното попадение дойде в 58-ата минута, а негов автор стана защитникът Бен Уайт със силен диагонален удар.