Арсенал успя да се измъкне от незавидната си ситуация и се класира за четвъртфиналите на Лига Европа.

Английският тим победи Рен с 3:0 като домакин и с общ резултат от 4:3 успя да намери място сред най-добрите осем в турнира.

Лондончани трябваше да се измъкват от незавидната ситуация, в която изпаднаха след шокиращата загуба с 1:3 във Франция преди седмица.

Момчетата на Унай Емери обаче отговориха светкавично и само след 15 минути игра преобърнаха развоя на сблъсъка.

Още в 5-ата минута, младокът Мейтлънд-Найлс подаде към Рамзи, който продължи топката, а на точното място бе Пиер-Емерик Обамеянг, за да я прати във вратата.

Сериозният натиск на "артилеристите" продължи и нова чудесна атака доведе до гол в 15-ата минута.

Обамеянг се измъкна от заспалата отбрана на Рен и с прекрасно центриране намери Мейтланд-Найлс, а младият флангови играч я прати във вратата.

Вече предимството бе за Арсенал и мачът стана доста по-лесен за лондонския тим, защото Рен трябваше да търси попадение.

Французите обаче трудно успяваха да застрашат домакинската врата. Със всяка изминала минута пред Арсенал се откриваха все повече и повече празни пространства, от което "артилеристите" се възползваха в 72-ата минута.

Колашинац центрира, а Обамеянг отбеляза и отпразнува попадението със специална маска.

До края на мача националът на Габон пропусна няколко шанса да оформи своя хеттрик, но пропуските му не се оказаха фатални.

Снимка: Twitter