Арсенал продължава изкачването си в класирането на Премиър лийг, след като спечели с 3:1 срещу Астън Вила и така удължи серията си от мачове без загуба до общо шест. Лондончани се върнаха към победите, след като предходните два кръга записваха равенства, а преди това имаха три последователни успеха.

Томас Партей вкара първия гол за вечерта на "Емиратс" в 23-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер. Малко преди това ганайският халф се размина с попадение, след като нацели гредата.

Малко преди почивката Пиер-Емерик Обамеянг удвои, макар да не успя да вкара от дузпа. Ударът му бе спасен от Емилиано Мартинес, но при добавката Оба не сбърка.

Емил Смит Роу оформи крайния резултат с втория си гол за сезона. Младокът имаше и доза късмет, завършвайки контра на своя тим в 56-ата минута и отбеляза след рикошет в противниковия защитник Тайрон Мингс.

Малко преди края Джейкъб Рамзи намали до 3:1 с дебютното си попадение за бирмингамския клуб в елита, но гостите нямаха нито сили, нито време за нещо повече.

С тази победа отборът на Микел Артета продължи убедителната си домакинска форма, като има пет победи в последните си седем мача на "Емиратс" в първенството. За сравнение - в предишните 16 двубоя на собствен терен "артилеристите" също имаха точно толкова победи.

Арсенал е осми в класирането с 14 точки, колкото имат и трите тима пред лондончани - Евертън, Уест Хем и Манчестър Юнайтед, докато Вила е на тринадесета позиция с 10 точки.