Арсенал постигна победа във Висшата лига за първи път от пет мача насам.

"Арителеристите" се развихриха и спечелиха с 4:0 срещу гостуващия тим на Нюкасъл.

Успехът бе едва втори в последните 10 мача, а Арсенал не бе вкарвал 4 гола в първенството от миналия февруари, когато бе победен Борнемут с 5:1.

Ключови за успеха бяха два кратки епизода, в които Арсенал успя да вкара по два бързи гола.

Най-важният момент дойде между 54-ата и 57-ата минута, когато Пиер-Емерик Обамеянг и Николас Пепе отбелязаха за 2:0.

По този начин те дадоха страхотен аванс на "артилеристите" и значинтелно успокоиха домакинските играчи.

До този момент Нюкасъл също атакуваш опасно, като имаше няколко сериозни положения.

Минути преди първия гол в мача, Нкетиа уцели греда за Нюкасъл, а ако топката беше влязла във вратата, двубоят щеше да тръгне в съвсем различна посока.

Това обаче не се случи, а в последнтие минути на мача Месут Йозил и Александър Лаказает оформиха крайния резултат с два гола в даденото от съдията продължение.

Арсенал заема незавидното за тима десето място в класирането, на 7 точки от зона Шампионска лига.