Арсенал не успя да спечели първия си двубой под ръководството на временния си треньор Фреди Люнгберг - равенство 2:2 при гостуването на новака Норич.

Всъщност "канарчетата" бяха много по-близо до успеха, но куп пропуски заради страхотни намеси на вратаря Бернд Лено ги лишиха от победен гол в изпълнения с интересни моменти сблъсък.

Големите проблеми в защитата на Арсенал прозираха почти в целия мач и съперникът им можеше да вкара поне пет попадения, ако не бяха намесите на германския страж.

Норич поведе с 21-та минута благодарение на финландския национал Теемо Пуки, който прекъсна головата си суша във Висшата лига.

В 29-та минута Пиер-Емерик Обамеянг изравни от дузпа, но в продължението на първата част Тод Кантуел върна аванса на домакините.

Крайният резултат бе оформен с нов гол на Обамеянг в 57-та минута, но след това дойдоха множеството пропуски на "жълто-зелените". Намеси на Лено и веднъж гредата спясаваха Арсенал от дори може да кажем срамен разгром.

Равенството оставя Арсенал на осмата позиция с 19 точки, а Норич е на предпоследното 11 пункта.

В друга среща, която се игра по същото време, Уулвърхямптън и Шефийлд Юнайтед завършиха наравно 1:1.