Арсенал победи с 4:2 Лийдс в зрелищен мач от 24 кръг на Висшата лига. Капитанът на лондончани Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза хеттрик, а "артилеристите" се изкачиха на 10-то място с актив от 34 точки, докато Лийдс е 11-ти с 32 пункта.

Обамеянг откри резултата в 13-ата минута с прецизен удар. В следващите минути домакините направиха нови пропуски, а габонецът пропиля най-чистата възможност. Той стреля от точката на дузпата, но защитник се хвърли и успя да избие.

В последствие пробив на Сака бе спрян от Купър, а съдия отсъди дузпа. След справка с ВАР, обаче промени решението си.

Все пак в 41-ата минута Обамеянг от дузпа вкара втори гол за домакините. Вратарят на Лийдс Мелие допусна грешка, а след това повали Сака, като съдията без да се колебае отсъди наказателен удар.

В допълнителното време на първата част Белерин направи резултата класически.

Веднага след началото на втората част Емил Смит Роу центрира и Обамеянг с глава засече топката в мрежата, с което оформи своя хеттрик.

Нидерландският защитник Паскал Страйк успя да намали на 4:1 след удар с глава. В 69-ата минута Лийдс върна още един гол чрез резервата Елдер Коща.

До края на срещата всичко по-интересно бе пред вратата на гостите. Обамеянг и Сака удариха греди, а Седрик Соареш бе спрян от Мелие.