Арсенал не успя да осигури класирането си напред в Лига Европа, след равенство 1:1 с Витория в Гимараеш.

Успех щеше да прати "артилеристите" в елиминациите, а той не бе толкова далеч, защото до 92-ата минута гостите водеха в резултата.

Тогава обаче дойде звездният миг на Бруно Дуарте Да Силва, който с ефектна странична ножица донесе равенството на португалския тим.

Така късметът, който покри Арсенал преди две седмици в Лондон, днес ги изостави. На "Емирейтс" английският тим спечели с 3:2 с гол в последната минута, а днес изпусна победата с такъв гол.

Именно онзи успех над португалците, бе единствен за Арсенал в последните 6 мача.

Резултатът за английския тим пък откри Шкодран Мустафи в 80-ата минута. Немският национал вкара с глава, след отлично центриране на Пепе.

През целия мач над Гиамараеш се изпсипваше проливен дъжд, което повлия на качеството на игра.

Въпреки това двата тима непрестанно опитваха с атаките, а равенството бе напълно логичен резултат.

В самия край, точно след изравнителния гол, Витория имаше време за още две опасни атаки, които като по чудо не доведоха до победен гол.

Макар да направи грешна стъпка, Арсенал едва ли ще има проблем с класирането. Лондончани имат 10 точки от 4 мача. Айнтрахт е втори с 6, но и мач по-малко. Утре немците играят срещу Стандард Лиеж, който е с три точки, докато Витория има само една.

Снимка: Getty images/Gulliver photos