Арсенал постигна много важна победа с 2:1 срещу Лийдс на "Емирейтс Стейдиъм" в среща от 35-ия кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" взеха четвърти пореден успех в първенството и са съвсем близо до класиране в Шампионската лига.

Те вече имат 66 точки и водят с четири на петия Тотнъм, като двата отбора играят един срещу друг в дома на "шпорите" в четвъртък. Отборът на Микел Артета ще е фаворит за топ 4 и при евентуална загуба, макар че до края му остават още мачове с Нюкасъл и Евертън.

Днес успехът дойде с два ранни гола на нападателя Еди Нкетия, като първият от тях бе след непростима грешка на вратаря Йлан Мелие.

В средата на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко след грубо нарушение на Люк Ейлинг, а гол на Диего Йоренте в 66-ата минута се оказа недостатъчен за тях. Така те вече са в зоната на изпадащите - 18-и с 34 точки.

В същото време Евертън направи огромна крачка към оцеляването след победа с 2:1 при гостуването си на Лестър. Тимът на Франк Лампард стигна до успеха с голове на Витали Миколенко и Мейсън Холгейт, а точен за "лисиците" бе Патсон Дака. Всички голове паднаха през първата част.

Така Евертън вече е 16-и с 35 точки и с мач по-малко спрямо Лийдс, който става фаворит за изпадане. Бърнли, който е 17-и, е с 35 точки и също ще се бори за кожата си.

В друг мач от днес Уест Хям разгроми Норич като гост с 4:0 и вече е на три точки зад шестия Манчестър Юнайтед, както и с изигран мач по-малко.