Арсенал победи Оксфорд като гост с 3:0 и си уреди сблъсък с Манчестър Сити в четвъртия кръг на турнира за Купата на ФА.

"Артилеристите" на Микел Артета бяха спряни през първото полувреме от добре организирата защита на третодивизионния тим, но през второто полувреме вкараха три бързи гола.

Фабио Виейра беше главно действащо лице за гостите, като той даде две асистенции - една за Мохамед Елнени в 63-ата минута и една за Еди Нкетия в 70-ата.

В 76-ата минута Нкетия вкара второто си попадение след подаване на Габриел Мартинели и оформи крайния резултат.

В следващия кръг Арсенал и Манчестър Сити ще се изправят един срещу друг на "Етихад", като това е втори пореден голям сблъсък за "гражданите" в турнира след този с Челси, спечелен с 4:0.