Арсенал и Байерн (Мюнхен) не се победиха, завършвайки наравно 2:2 в първи четвъртфинален мач от Шампионска лига.

Седем години след последния дуел между тези два отбора, ролята на фаворит вече бе разменена. От едната страна имахме претендент за титлата в Англия, намиращ се в невероятна форма, а от другата виждахме Байерн, раздиран от куп проблеми и на практика изгубил първа титла в Бундеслигата от 11 години насам.

Но някои неща явсно не се променят, защото Байерн за пореден път не се даде на Арсенал в това съперничество, макар и частично, защото все пак предстои реванш.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Последните три издание на този сблъсък завършваха при резултат 5:1 за Байерн, който също така е елиминирал Арсенал във всяка от четирите елиминационни срещи на двата тима. Днес Байерн допусна изравняване и не спечели, всичко в сблъсъка пък ще се решава след седмица в Мюнхен, но баварците показаха, че никога не бива да бъдат отписвани, особено срещу този опонент.

Все пак Арсенал заочна двубоя със самочувствие и атакуващо. Домакините търсеха гола и не отне много време докато го намерят.

Красиво изпълнение на Букайо Сака, който в 12-ата минута с технично удар в далечния ъгъл изведе Арсенал напред.

Но Байерн не пренесе кошмарите от домашната сцена и в Европа, защото доста бързо успя да изравни, а до почивката дори водеше в резултата.

Снимка: Getty images

Арсенал допусна доста сериозна грешка при изнасянето на топката, което даде старт на светкавична атака, а след няколко докосвания Серж Гнабри бе на отлична позиция и изравни.

Гол от юноша на Арсенал, който така и не успя да се наложи на Острова, преди да направи солидна кариера в Байерн.

В 32-ата минута пък Лерой Сане бе фаулиран в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, а най-големият кошмар за феновете на Арсенал изглеждаше, че ще се сбъдне.

Хари Кейн взе топката и в типичния си безкомприсен стил отбеляза.

За легендата на Тотнъм това бе гол №15 срещу Арсенал, вкаран в 20-ия му мач срещу този опонент. Наистина убийствена успеваемост от Кейн срещу отбора, в чиято школа започва футболния си път като дете.

Все пак Арсенал продължи да е по-активният и атакуващ тим през втората част, като с оглед показаното "артилеристите" изравниха резултата в 76-ата минута чрез Тросар.

Така мачът завърши наравно 2:2 и всичко ще се решава след седмица в Мюнхен. Арсенал отново не победи Байерн, но за разлика от последните три сблъсъка, поне не отнесе пет гола.