В Арсенал отново има повод за усмивки. "Артилеристите" спечелиха лондонското дерби срещу Уест Хем с 3:1, а това бе първа им победа във Висшата лига от над 2 месеца.

Последният успех на Арсенал в първенството бе на 6 октомври, след което последваха седем поредни разочароващи мача.

Като прибавим и двубоите от останалите турнири, то серията без победа бе 9 мача.

Тази ужасна серия бе прекъсната след обрат в рамките само на 9 минути.

Резултатът бе открит от домакините през първата част. В 38-ата минута точен бе италианският бранител Анджело Огбона, който се разписа с глава.

При попадението му имаше и сериозна доза късмет, защото топката се отклони от главата на бранител на Арсенал и подлъга вратаря Бернд Лено.

През тази първа част "артилеристите" не впечатляваха с играта си и изглеждаше, че поредното разочарование ще бъде факт.

Всичко обаче се преобърна след час игра. Арсенал постепенно вдигна оборотите и се добра до гол, вдъхновил тима и за пълен обрат.

Вкара го 18-годишният бразилец Габриел Мартинели. Той засече по отличен начин паса на Колашинац, а това бе първият му гол във Висшата лига.

Само пет минути по-късно Арсенал вече бе напред в резултата, а герой този път бе Николас Пепе. Рекордната покупка на клуба отлично си нагласи топката на левия крак и със страхотен удар не остави шансове на вратаря.

Объркването в редиците на "чуковете" бе пълно и в 69-ата минута, звездата Пиер-Емерик Обамеянг реши всичко с трети гол в полза на Арсенал.

Габонският национал получи чудесно центриране от Пепе и с атрактивен удар вкара третия гол за тима си.

До края Арсенал изцяло владееше мача, като не даде никакъв шанс на Уест Хем да се върне в него.

Така "артилеристите" отново усетиха вкуса на победата, с което се изкачиха на 9-о място в таблицата. Уест Хем пък е 16-и, само на точка над опасната зона.