Интер очаквано се върна в Серия "А" след лесна домакинска победа над последния Салернитана с 5:0 в първа среща от 28-ия кръг.

"Нерадзурите" още през първото полувреме си успокоиха мача с две попадения на Лаутаро Мартинес, а през второто аржентинецът оформи своя хеттрик, а партньорът му в атака Един Джеко добави две попадения.

Така отборът на Симоне Индзаги се изравни по мачовете с другите два конкурента за челната позиция Наполи и Милан, но те в неделя имат мач помежду си, като и двата отбора са с по 57 точки. Интер е с 58.

Головото шоу на "Джузепе Меаца" стартира Лаутаро Мартинес в 22-ата минута след прекрасен извеждащ пас на Николо Барела.

В 40-ата минута отново двамата комбинираха и резултатът бе същият. Този път разликата бе, че Лаутаро трябваше да свърши малко повече работа между няколко защитници на противника.

Той продължи със същата ефективност през втората част и в 56-ата минута оформи своя хеттрик. Случи след остро подаване по земя на Джеко и силен изстрел над вратаря и съответно под гредата - 3:0.

Джеко играеше силно и нямаше как да мине без попадение. Първото му дойде в 64-ата минута с удар от близка дистанция след подаване на бившия играч на Аталанта Робин Госенс.

Пет минути по-късно Джеко отново бе точен. Получи се при контраатака и подаване от десния фланг на Дензъл Дъмфрис, който стана поредният играч с асистенция в мача.