Неймар направи успешно завръщане на терена, вкарвайки гол и давайки асистенция при равенството 2:2 за Бразилия срещу отбора на Колумбия в контрола.

Нападателят на ПСЖ не бе играл официален мач от приятелския мач с Катар през юни - дали заради контузия или желанието си да премине в Барселона.

Неймар подаде за гол на Каземиро през първата част на мача в Маями, а след час игра оформи крайното 2:2. За колумбийците два гола вкара Луис Муриел, първият от дузпа.

Суперзвездата на ПСЖ обаче бе много близо до контузия в 76-та минута. След като бе изведен на левия фланг, халфът на Тотнъм Давидсон Санчес го изблъска с рамо и го прати в рекламните пана.

Излишно е да се споменава, че бразилецът драматизира доста заради интервенцията, но хубавото за него е, че не се контузи този път.

Още не е ясно дали ще бъде върнат в титулярния състав на ПСЖ. Решението е на треньора Томас Тухел.

За Неймар предстои приятелски амч срещу Перу на 11 септември преди да се завърне във Франция за клубните си ангажименти.