Ботев (Пловдив) изпусна да победи у дома Ботев (Враца) в първия мач от последния кръг на редовния сезон в Първа професионална лига - 1:1.

Домакините изпуснаха добра възможност да се доближат до третия в класирането Левски преди старта на решаващите 10 кръга в първенството.

Тодор Неделев изпусна дузпа в 57-ата минута, като вратарят на гостите Красимир Костов спаси блестящо.

В ситуацията за наказателния удар Мариан Иванов получи втори жълт картон и врачани доиграха мача с 10 срещу 11 играчи.

И въпреки това не се дадоха, като дори имаха ситуации да измъкнат и победата.

Точно Ботев от Враца нанесе първия удар в мача - в 19-ата минута Мартин Кавдански с глава откри.

Две минути по-късно Васил Шопов изравни.

След почивката играта отново бе двуостра и интересна, като победата можеше да бъде отмъкната от всеки от двата тима с едно име.