Унай Емери започна по страхотен начин като треньор на Астън Вила. В първата му среща начело бирмингамци нокаутираха с 3:1 Манчестър Юнайтед, записвайки първи успех у дома в първенството срещу този съперник от 27 години насам.

За последно Вила бе постигал победа на собствен терен в Премиър лийг над Юнайтед през 1995 година.

Домакините започнаха блестящо, повеждайки с 2:0 след по-малко от четвърт час футбол. Леон Бейли откри в седмата минута, когато се откъсна зад защитата на гостите и преодоля Давид де Хеа. Малко след това Люка Дин пък матира испанския страж с фантастичен изстрел от фаул за 2:0.

"Червените дяволи" трудно реагираха на шокиращия старт, но стигнаха до шансове, които бяха пропуснати от Алехандро Гарначо и Кристиано Роналдо. Португалецът бе титуляр и изведе своите с капитанската лента.

Късметът се усмихна на гостуващия тим в края на първата част, когато Джейкъб Рамзи си отбеляза автогол.

Но след почивката той се реваншира, реализирайки за 3:1, като така на практика реши мача.

Вила е тринадесети с 15 точки, а Юнайтед - пети с 23.