Червената част на мърсисайд отново ликува, след като Ливърпул отново спечели градското дерби срещу Евертън.

При това момчетата на Юрген Клоп го направиха изключително категорично, разбивайки градския съперник с 4:1 на собствения му стадион.

Така Евертън няма успех в дербито у дома вече 11 години, като за последно домакинските фенове имаха повод за празнуване през октовмри 2010-а.

Днес дербито също така бе по-специално заради човекът на треньорската скамейка на Евертън. Именно Рафа Бенитес, към когото и червената част на града пази топли чувства. И Бенитес обаче не успя да спаси Евертън от тежкта му съдба срещу невероятната атака на Ливърпул.

Тя продължи да изумявя, като в трети пореден мач във Висшата лига, Ливърпул бележи четири попадения, а към тях трябва да прибавим и две победи с по 5:0 от края на октомври.

За 14 кръга от началото на сезона, Ливърпул е вкарал невероятните 43 гола, което е показателен факт за мощта в атаката на тима.

И всичко започна магически, защото в началните минути Евертън просто нямаше отговор на неспирните атаки, като Ливърпул водеше с 2:0 за 19 минути.

Първо капитанът Хендерсън откри с хубав удар, а Мохамед Салах реши да го засенчи с невероятно фалциран шут в далечния ъгъл на вратата на Пикфорд.

В средата на втората част обаче Евертън заложи на доста повече агресия в играта си и може би заслужено успя да върне интригата с един гол, вкаран от Демарай Грей.

Това обаче бе всичко, което "карамелите" можеха да ни предложат, защото през втората част скоростта на Ливърпул бе убийствена, а голове на Мохамед Салах и Диого Жота накараха домакинските фенове да започнат да напускат местата си.

Другите два тима в челото на класирането - Челси и Манчестър Сити също спечелиха своите мачове, което запази разликите на върха, но и затвърди, че през този сезон тези три тима са доста над нивото на останалите.

Челси спечели гостуването си на Уотфорд с 2:1, а със същия резултат Манчестър Сити победи като гост на Астън Вила.

Така Челси е лидер в класирането с 33 точки, Манчестър Сити има 32, а Ливърпул е с 31.

Мачът на лидера Челси бе белязан от доста неприятен инцидент в самото начало на мача. Тогава фен на домакините от Уотфорд получи сърдечен удар на трибуните, което прекъсна мача с около 30 минути, а на този етап информациите са, че фенът е в стабилно състояние.