Лацио спечели седмата си Купа на Италия след драматично 2:0 на финала срещу Аталанта. Небесносиният тим на Рим взе трофея на своя стадион "Олимпико", където са винаги финалните двубои за купата.

Под проливен дъжд, в колосална битка на игрището, Лацио надделя с два късни гола. Резервата Сергей Милинкович-Савич откри с глава в 83-ата минута, а в Хоакин Кореа в последните секунди довърши съперника.

Аталанта чака първи трофей от 1963-а, но пък е много близо до Шампионската лига, като държи скъпоценното четвърто място два кръга преди края.

Мачът не мина и без голям скандал - треньорът на загубилите Джанпиеро Гасперини изригна в тирада след края, атакувайки рефера Лука Банти, но най-вече неговите асистенти в стаичката с видеонаблюдение.

Причината бе ситуация в края на първото полувреме, когато удар на Мартен де Рон от Аталанта бе отбит с ръце в гредата от Бартоломеу Бастос, но дузпа не последва.

На всичкото отгоре Бастос имаше и жълт картон... Секунди по-късно той бе сменен.

"Това е скандал, абсолютен скандал - крещеше Гасперини. - Използваме ВАР само тогава, когато ни е удобно да го правим. Ако това не е ситуация за ВАР, не знам кое е! Обяснете ми, моля - кажете ми какво се случи!? Това е скандал!

По време на играта и аз не видях добре, сигурен съм, че и реферът не успя. Но нали имаме ВАР?! Вижда се ясно на повторенията - това е дузпа, защото се спира удар в рамката на вратата. И е втори жълт картон. Не мога да си намеря място от яд!".