Тимът на Аталанта постигна нова ценна победа по пътя към мечтаната Шампионска лига.

Бергамаските спечелиха двубоя си срещу Дженоа с 2:1, който домакинстваха на 130 км от дома, заради ремонта на своя стадион.

Този ремонт е с цел участието на отбора в най-силния клубен турнир, от което ги дели само една победа.

Аталанта в момента заема третата позиция в класирането. Ако конкурентите за място в Шампионска лига - Рома и Милан, успеят да спечелят и трите си мача до края, то Аталанта ще се нуждае от само три точки, за да си гарантира завършване в топ 4.

Това би било историческо участие за тима сред най-силните тимове на континента.

Освен това, Аталанта има финал за Купата на страната в сряда, когато се изправя срещу Лацио.

Днешният мач започна ударно за най-резултатния италиански тим, с два гола за 17 минути.

За съжаление на символичните домакините, те бяха отменени заради засада, напълно правилно след намесата на ВАР.

Тимът от Бергамо продължи да натиска, но от Дженоа имаха няколко шанса да се възползват от пространствата в отбранaта му.

Полувремето завърши при резултат 0:0, но началото на второто бе вихрено.

8 минути игра и резултатът вече бе 2:0.

Появилият се на почивката Муса Бароу откри. Гамбиецът получи страхотен дълъг пас, измъкна се от отбраната и отбеляза.

Малко по-късно страхотна атака на Аталанта отново завърши с гол.

Джимсити намери на чиста позиция Тимоти Кастан и белгиецът удвои.

До края Аталанта уверено контролираше мача, но допусна гол минута преди края, негов автор бе Горан Пандев.

За щастие на тима от Бергамо, този гол не се оказа фатален и мечтаната Шампионска лига е близо.