Два от тимовете с доста сериозни амбиции в Серия "А" - Лацио и Интер, завършиха наравно 1:1 на "Стадио Олимпико" в столицата.

Червени картони, греди и много пропуски белязаха мача, който в крайна сметка сякаш логично завърши без победител.

През първата част желания от много европейски грандове Лаутаро Мартинес откри за Интер, още с първия точен удар за гостите от Милано.

В началото на втората част обаче Лацио взе контрола над мача и заслужено изравни чрез сръбската си звезда Сергей Милинкович-Савич.

И двата отбора направиха много пропуски, като могат да съжаляват, че не си тръгнаха с три точки от мача. Най-вече това важи за тима на Интер, който бе доста активен в края. "Нерадзурите" притиснаха опонента си, а и гредата ги лиши от победно попадение.

В тези мигове двата тима вече бяха с по 10 души на терена. Чиро Имобиле бе изгонен в 69-ата минута, а Стефано Сенси 15 по-късно. И при двамата причината бе удар без топка, след нервите, които съпътстваха целия мач.

Нерви обаче нямаше в първия мач за деня, в който Аталанта продължи да вдъхновява и разгроми Каляри с 5:2.

Клубът от Бергамо продължава да практикува безкрайно романтичен атакуващ футбол, като от началото на сезона има три победи и голова разлика от 13:5.

Само за 45 минути игра Аталанта водеше с 4:1, а само намаляването на оборотите спаси Каляри от доста по-тежък разгром.

В групата на гостите от Срадиния не бе Кирил Десподов, който по всяка вероятност ще направи трансфер в друг клуб.