Отборът на Аталанта продължава с невероятното си представяне през сезона и достигна финала за Купата на Италия.

Тимът от Бергамо победи Фиорентина с 2:1 и с общ резултат 5:4 се класира за своя първи финал от 23 години насам, когато по ирония на съдбата, загуби именно от днешния си съперник.

В тазгодишния финал на 15 май, Аталанта ще срещне Лацио, при това на неговия "Олимпико" в италианската столица.

Бергамаските, които са на крачка от класиране в Шампионска лига и са най-резултатният тим в Италия след Ювентус, напълно заслужиха победата си в тазвечершния реванш.

Той обаче започна ужасяващо. Още в третата минута Луис Муриел остана очи в очи с вратаря и успя да откри в полза на гостите от Фиорентина.

Отговорят на Аталанта не закъсня. Десет минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа, с която се нагърби Йосип Иличич и резултатът бе изравнен.

Резултатът бе в полза на Аталанта, но въпреки това домакините не се прибраха и продължиха с атаките.

Отборът на Фиорентина, който трябваше да търси гол, рядко минаваше централната линия.

Логичното се случи в 69-ата минута, когато с хубав диагонален шут и с помощта на вратарска грешка, Папо Гомес изведе Аталанта напред и сякаш уби интригата.

Фиорентина нямаше сила да стигне до гола, а се нуждаеше от два.

Така Аталаната стигна мечтания финал, където го очаква Лацио.