Атлетик (Билбао) победи с 1:0 Алавес в баското дерби на кръга в испанското футболно първенство.

Мачът ще се запомни както с пропуснатата от Раул Гарсия дузпа след по-малко от 10 минути игра, така и се невероятното постижение на Иняки Уилямс.

Маратонецът Уилямс постави нов рекорд в испанския футбол и вече е играл в 203 поредни шампионатни мача - повече от всеки друг футболист в историята. Невероятната серия на Иняки започна през сезон 2015/2016, а преди мача с гостите от Витория той получи фланелка с №203 на гърба.

Рекордьорът имаше шанс да открие резултата в 30-ата минута, но блестящо спасяване на Фернандо Пачеко осуети тази възможност.

"Лъвовете" все пак победоха в 43-ата минута, когато Раул Гарсия се реваншира за пропуснатата дузпа. Изпълнен късо корнер и подаване на Муниаин към Иниго Лекуе доведе до центриране към далечната греда, където Гарсия не сбърка с една от запазените си марки и отбеляза с глава - 1:0.

Трите точки изкачиха Атлетик до шестото място в класирането, където преди това бе Барселона. "Лос леонес" имат 13 точки, докато Алавес остава на предпоследна позиция със само три точки, спечелени преди седмица срещу шампионите от Атлетико.