Атлетико Мадрид победи големия съперник Реал с 1:0 на "Уанда Метрополитано" в битката си за класиране за Шампионска лига през следващия сезон.

"Дюшекчите" засега се бетонираха в четворката след гол от дузпа на Яни Караско в 40-ата минута срещу сериозно отслабен състав на шампионите.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА >>>

Карло Анчелоти направи седем промени спрямо драматичната победа над Манчестър Сити в Шампионска лига, като най-големите отсъстващи бяха вратарят Тибо Куртоа и головата машина Карим Бензема, които изобщо не записаха минути в този мач. Винисиус и Лука Модрич пък влязоха като резерви.

До голяма степен Атлетико пропусна да разгроми своя съперник, като Караско направи два големи пропуска, включително и удар в гредата през второто полувреме. Матеус Куня, който беше фаулиран за дузпата от Хесус Вайехо, както и Антоан Гризман също се отчетоха с опасни, но неточни удари пред резервния украински страж Андрий Лунин.

На другата врата Реал разчиташе основно на далечни удари, като и Ян Облак трябваше да прави няколко спасявания след шутове на Федерико Валверде и Марко Асенсио.

Успехът е значим за Атлетико и заради прекъсване на негативна серия - това е първа победа в Ла Лига срещу градския съперник от 2016 година.

С нея "дюшекчиите" събират 64 точки и вече са само на една зад третия Севиля, който по-рано през деня стигна до равенство срещу Виляреал. По-важно за отбора на Диего Симеоне е, че той вече е на шест точки пред петия Бетис при три оставащи кръга. Реал е с 81 точки на върха.