"Атлетико" (Мадрид) победи градския си съперник "Реал" с 4:2 след продължения и триумфира със Суперкупата на Европа.

Двата тима изиграха изключително интересен и драматичен мач в естонската столица Талин, преминал през три обрата и завършил 2:2 в редовното време.

Той бе решен с голове на Саул Нигес и Коке в продълженията, а това бе трета Суперкупа за "Атлетико", след тези през 2010-а и 2012-а, докато носителят на трофея от последните два сезона "Реал" показа доста слабости в първия си официален мач след ерата Роналдо.

Отборът на "Атлетико" по отличен начин се възползва от грешките в бялата отбрана и със страхотна успеваемост успя да отбележи 4 попадения.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Срещата започна по най-добрия начин за тима на "Атлетико", който успя да поведе след само след 52 секунди игра.

Диего Коста се възползва от разсеяната отбрана в бяло. Той спечели въздушен сблъсък и успя да догони топката, изпреварвайки Серхио Рамос и Рафаел Варан, след което вкара от малък ъгъл във вратата на Навас.

След първоначалния шок, "Реал" постепенно заигра по-добре, а в 16-та минута Асенсио опита да изравни технично с пета, но Ян Облак спаси.

По-активната игра на "Реал" даде резултат в 27-та минута. Гарет Бейл направи чудесен пробив и с неудобния си десен крак качи топката на главата на Карим Бензема, който изравни.

Минута по-късно Асенсио стреля опасно с десния крак, но топката мина встрани.

Втората част започна с предпазлива игра от страна на двата тима. В началото му на терена за "Реал" влезе най-добрият играч на Мондиала - Лука Модрич, а пък звездата на "Атлетико" Антоан Гризман напусна терена.

Така се стигна до 60-та минута, когато "Реал" получи право да изпълни дузпа след нелепа грешка на Хуанфран.

Бранителят на "Ателтико" игра с ръка след центриране от корнер, а Серхио Рамос отбеляза отсъдената дузпа и изведе "кралския" клуб" напред.

В 78-та минута обаче Хуанфран се реваншира за грешката си. Той успя да спаси излизащата в тъч топка, проби и премина през Рамос, за да предостави топката на Диего Коста, който не сгреши пред опразнената врата за 2:2.

До края опасностите пред двете врати липсваха, а в последната минута на мача Марсело можеше да донесе победата на "Реал", но опита да отиграе по атрактивен начин центриране на Вазкес, но доста несполучливо.

Така редовните 90 минути завършиха наравно, а "Реал" започнаха по-активно в продълженията.

Въпреки това до опасност пред Ян Облак не се стигна, а "Атлетико" успя да поведе след ужасяваща грешка на отбраната в бяло.

В 98-та минута Рафаел Варан се забави при изнасянето на топката и тя му бе открадната. Диего Коста подаде към Партей, а ганаецът центрира към Саул Нигес, който с прекрасен удар от воле направи резултата 3:2 в полза на "дюшекчиите".

Само 6 минути по-късно "Атлетико" нанесе нов удар по "Реал" и направи резултата 4:2.

Диего Коста за пореден път изпревари защитник в бяло, подаде към Витоло, който продължи към Коке, а за испанския национал не представляваше трудност да отбележи.

През втората част на продълженията "Реал" натискаше, но не успя да застраши вратата на градския съперник, триумфирайки със Суперкупата на Европа и давайки заявка за сериозно представяне в испанския шампионат.