Атлетико Мадрид продължава да мачка по испанските терени и вече вижда ясно силуета на титлата в Примера.

Надъханият тим на надъхания треньор Диего Симеоне обърна Валенсия от 0:1 до 3:1 на свой терен и отвори разлика от 7 точки на върха в класирането. Атлети обърна резултата и в сряда, когато гостува на Ейбар (2:1) в междинен кръг от първенството.

Общо успехът в неделя вечерта бе седми пореден в Ла Лига, както и 14-и в последните 15 шампионатни двубоя. Забележителна форма, която превръща Атлетико в най-силния и постоянен отбор от петте топ лиги на Европа през този сезон.

Урош Рачич пожела да скъса сценария и изведе в 11-ата минута Валенсия напред, но Жоао Феликс бързо върна гола за домакините. Португалецът, купен за над 100 милиона евро от Бенфика, през последните месеци вече изглежда като напълно готов да завладее европейския футбол и показва лидерски качества.

Неизбежното се случи в 54-ата минута - Луис Суарес вкара за 2:1, с което вече се е разписвал в 7 поредни шампионатни двубоя. Неговата най-силна серия за сезона съвпада с тази на отбора му, което не е случайно.

Уругваецът, прокуден от Барселона през октомври твърде прибързано, има 12 попадения в Ла лига от едва 14 мача като титуляр!

Анхел Кореа завърши брилянтна атака за 3:1 в 72-рата минута и Атлетико уверено е седнал високо на върха.

С 47 точки, този тим има сериозен аванс пред грандовете Реал (40) и Барселона (37), а и е изиграл с един мач по-малко от тях. Ако спечели отложената си среща, съставът на Чоло Симеоне ще има 10 т. преднина на средата на сезона.