Атлетико Мадрид постигна победа с 2:0 срещу Севиля на "Уанда Метрополитано" в отложеното дерби на Ла Лига.

"Дюшекчиите" изиграха пореден много силен мач в шампионата за 12-и последователен успех. Така събраха актив от 41 точки и водят с 4 на Реал Мадрид, като освен това имат два мача в аванс.

Киърън Трипиър даде асистенция на Анхел Корея за първия гол в 17-ата минута.

След това Луис Суарес пропусна преди почивката да даде по-добър аванс за домакините, но те контролираха комфортно ситуацията.

Севиля игра по-добре в началото на втората част, но допусна втори гол. Маркос Йоренте свърши перфектна работа преди да даде пас на Саул Нигес. Последният вкара за 2:0.

Атлетико е с изумителна статистика през този сезон. Засега има една загуба в 16 мача, а освен това в тях допусна скромните шест попадения при вкарани 31.