Атлетико Мадрид стигна до второто място в Група "A" на Шампионска лига след победа с 2:0 при гостуването си на австрийския Залцбург.

"Дюшекчиите" свършиха професионално работата си с по едно попадение в двете полуврена и ще са голямата заплаха за първенците в групите заедно с Барселона на предстоящия жребий за осминафиналите.

Евентуална загуба за отбора на Диего Симеоне щеше да го прати в Лига Европа, но Марио Хермосо донесе спокойствие в 39-ата минута, когато реализира с глава след центриране от фаул на Яни Караско.

Самият Караско оформи крайното 2:0 в 86-ата минута с удар от воле след центриране от десния фланг на Анхел Корея.

Така Атлетико събра девет точки и е втори след първенеца Байерн, който тази вечер победи Локомотив Москва с 2:0 в Германия. Залцбург ще играе в Лига Европа.