Испанският Атлетико (Мадрид) направи грешна стъпка в Москва в мач от група "А" на Шампионска лига.

"Дюшекчиите" завършиха наравно 1:1 с местния Локомотив, макар да пристигнаха като сериозен фаворит в руската столица.

Момчетата на Диего Симеоне все пак контролираха мача и надиграха своя съперник, но така и не успяха да реализират ситуациите си през втората част.

С оглед по-силното начало и няколкото добри възможности, Атлетико заслужено откри резултата в 18-ата минута.

Стори го централният бранител Хосе Хименес, който все още не се бе върнал на позицията си след статично положения, а това се оказа страхотнот решение. Той остана в наказателното поле на Локомотив, за да засече центрирането на Ектор Ерера във вратата.

Малко по-късно обаче Локомотив успя да изравни благодарение на дузпа, отсъдена след преразглеждането на положението от страна на съдията.

Ектор Ерера не успя да изчисти добре топката, която рикошира в ръката му, като в случая бе спорно, дали мексиканецът е в наказателното поле или не. В тази ситуация Луис Суарес отново се замеси в скандал, след като надничаше рпез рамото на рефера, докато той гледаше системата ВАР, а това му донесе заслужен жълт картон.

Все пак решението бе за дузпа, а звездата на домакините Антон Миранчук я превърна в гол.

През втората част Атлетико натисна в търсене на успеха, но с няколко страхотни изяви се отчете стражът Гийерме. Така след три изиграни мача, "дюшекчиите' имат четири точки, докато Локомотив са с два пункта в група, в която Байерн (Мюнхен) изглежда сигурен победител.

По същото време, но в Киев, отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) постигна звучна победа, разгромявайки украинския шампион Шахтьор (Донецк) с 6:0

Нищо не предвещаваше подобен резултат, след като в първите си два мача, Шахтьор победи Реал (Мадрид) и направи равен с Интер.

Силният старт на украинците обаче изобщо не впечатли играчите на Борусия, които тотално разпиляха своя съперник. Само в рамките на първите 25 минути, резултатът вече бе 3:0 в полза на немците, а до почивката разликата се увеличи на 4 гола.

Нови две попадения през втората част оформиха крайния резултат, който можеше да е още по-тежък за Шахтьор с оглед показаното.

С хеттрик се отчете Аласан Плеа, по едно попадение добавиха Рами Бансебаини и Ларс Щиндъл, а автогол си отбеляза Валерий Бондар.