Атлетико (Мадрид) допусна грешна стъпка, завършвайки наравно 1:1 в гостуването си на Леванте, в отложен мач от испанската Ла Лига.

"Дюшекчиите" все пак увеличиха аванса си на върха с точка, но със сигурност трябва да съжаляват, че точките не бяха три.

На този етап преднината на момчетата на Симеоне продължава да бъде сериозна, но до края има достатъчно мачове, в които всичко може да се обърка. Атлетико е с 6 точки пред Реал (Мадрид), но и с мач по-малко от градксия си съперник. Също в битката за титлата е и Барселона, който е на 9 точки зад "дюшекчиите" при равен брой мачове.

Преднината на пръв поглед изглежда солидна, но тепърва за Атлетико предстоят директни сблъсъци срещу преследвачите му, а евентуални поражения изведнъж може да заплетат битката за върха.

Тазвечершното гостуване на Леванте бе в графата "задължителни" за Атлетико, но момчетата на Симеоне не успяха да се справят с първончаланата агресия на домакините, която доведе до гол в 17-ата минута.

Вкара го северномакедонският национал Енис Барди, който намери пролука в отбраната на Атлетико и изведе домакините напред.

Този гол обаче събуди Атлетико и до края на мача гостите от Мадрид тотално доминираха, но това очевидно не бе достатъчно за обрат и победа.

Изравнителният гол падна в 37-ата минута с доза късмет, когато Маркос Йоренте отправи далечен удар, а получилият се рикошет в бранител подлъга стража на Леванте.

През втората част "дюшекчиите" се отчетоха с няколко пропуска, но над всички бе този на Анхел Кореа. Аржентинецът комично не успя да вкара от няколко метра в празната пред него врата.

Шокиращ пропуск за играч от такова ниво, който може да се окаже и фатален в по-късен етап от сезона.

Макар и почти да не опитваше атаки, Леванте също може да съжалява за това 1:1, защото минути преди края Марти отправи чудесен удар, който Ян Облак успя по феноменален начин да спаси.

Така двата тима поделиха точките, а само след три дни те отново ще играят помежду си за първенството, този път в Мадрид. Причината за поредните мачове е, че едва днес Ла Лига успя да намести отложеният преди няколко месеца двубой.